Blesk Nikon SB-5000

Neohodnoceno
Značka: Nikon
18 659 Kč
skladem
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

NIKON AKCE: Ušetři s Nikonem
Směrné číslo: 35
Přibližný počet záblesků: 150
Úhel záblesku hlavy blesku (°): 360
Napájení blesku: AA; vlastní baterie
Informační displej: ANO
Funkce master: ANO
Výklopná hlava blesku: ANO
Otočná hlava blesku: ANO
Stavový displej: ANO
Zoom záblesku: ANO
TTL připojení: ANO

Provedení výrobku: černá barva

OSVĚTLETE SPRÁVNĚ FOTOGRAFOVANÝ OBJEKT S BLESKEM SB-5000 – NAŠÍM PRVNÍM RÁDIEM ŘÍZENÝM BLESKEM

Rychlý, spolehlivý a všestranný blesk SB-5000 nabízí nedostižný světelný výkon v terénu i ve studiu. Rádiové signály umožňují dosažení pracovní vzdálenosti 30 m a dovolují složitá osvětlovací schémata s umístěním blesků na fotoaparátu a mimo fotoaparát: nyní můžete pracovat v libovolném prostředí i v případech, kdy přímému výhledu mezi jednotlivými zařízeními brání překážky nebo kdy by mohlo optické signály zeslabit jasné sluneční světlo. Nově zabudovaný chladicí systém umožňuje pořídit více než 100 expozic v rychlém sledu s plným výkonem záblesku. A fotografům, kteří si nemohou dovolit ztrácet čas během probíhající akce, nabízí lehký a kompaktní blesk SB-5000 přehledné a intuitivní ovládací prvky.

PROFESIONÁLNÍ BLESK S NEDOSTIŽNÝM SVĚTELNÝM VÝKONEM
Blesk SB-5000 je blesk s řízením záblesku i-TTL, který je kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami formátu FX a DX a splňuje nároky profesionálních fotografů v terénu i ve studiu. Blesk lze použít nasazený do sáněk pro upevnění příslušenství na fotoaparátu, nastavit jako bezdrátovou řídicí jednotku, resp. použít jako blesk Remote v systému kreativního osvětlení Nikon. Jde o první blesk Nikon Speedlight, který nabízí bezdrátové rádiové ovládání, což odstraňuje potřebu přímé vzájemné viditelnosti mezi bleskem Master a blesky Remote a zvyšuje spolehlivost při fotografování za jasného slunečního světla. Nový chladicí systém Nikon pro situace vyžadující rychlé odpalování záblesků zvyšuje počet po sobě pořiditelných záblesků a eliminuje nežádoucí prodlevy. Blesk nabízí kromě jiného směrné číslo 34,5 a pokrývá široký rozsah ohniskových vzdáleností 24–200 mm (14 mm při použití vestavěné širokoúhlé rozptylky) na formátu FX. Přehledné ovládací prvky a menu zaručují snadné ovládání a kompaktní, lehká konstrukce umožňuje komfortní práci s bleskem nasazeným na fotoaparátu. Tři režimy rozložení osvětlení nabízejí plnou kontrolu nad osvětlením scény v případě specifických snímacích podmínek. Vestavěná širokoúhlá rozptylka a odrazná karta plus dodávaný difúzní nástavec rozšiřují v kombinaci s volitelnými barevnými filtry Nikon ještě dále vaše tvůrčí možnosti.

PLNÁ KONTROLA V NÁROČNÝCH SITUACÍCH: RÁDIOVÉ POKROKOVÉ BEZDRÁTOVÉ OSVĚTLENÍ
Blesk SB-5000 je vytvořen tak, aby zvládal náročné snímací situace, a plně podporuje novou funkci rádiového ovládání v systému kreativního osvětlení Nikon. Nyní lze při kombinaci blesku SB-5000 a bezdrátového dálkového ovládání WR-R10 využívat světelná schémata s jedním nebo více blesky. Schopnost blesku SB-5000 všestranně reagovat na nároky dálkově ovládaného osvětlení umožňuje vytvářet a řídit prakticky libovolné sestavy blesků včetně složitých uspořádání. Při použití bezdrátového dálkového ovládání WR-R10 jsou podporovány blesky SB-5000 v až šesti skupinách. Plně podporováno je rovněž optické ovládání, což znamená, že lze v sestavách s více blesky stále využívat rovněž dosavadní blesky Speedlight.

PROFESIONÁLNÍ BLESK, KTERÝ ZŮSTÁVÁ STÁLE CHLADNÝ – SNÍMEK ZA SNÍMKEM
Blesk SB-5000 je vytvořen tak, aby zůstal chladný v libovolně náročných podmínkách – od fotografování celebrit na červeném koberci až po přehlídkové molo. Aby bylo možné zvládat situace vyžadující rychlé odpalování záblesků, obsahuje blesk SB-5000 nový chladicí systém Nikon – první zabudovaný chladicí systém na světě* u kompaktních blesků nasazovaných do sáněk pro upevnění příslušenství na fotoaparátu. Blesk je rychlý a spolehlivý, umožňuje pořídit série působivých 120 expozic v 5sekundových intervalech nebo série 84 expozic v 3sekundových intervalech. Při odpalování záblesku na plný výkon lze pořídit více než 100 expozic po sobě. Systém potlačuje generování tepla uvnitř hlavy blesku, aby se zamezilo jejímu přehřátí: tepelná ochrana nebyla nikdy lepší.
* Blesk SB-5000 je k 1. září 2015 vybaven jako první na světě mezi kompaktními blesky nasazovanými do sáněk pro upevnění příslušenství na fotoaparátu chladicím systémem.

BEZPROBLÉMOVÁ INTEGRACE S OVĚŘENÝM SYSTÉMEM KREATIVNÍHO OSVĚTLENÍ NIKON
Srdcem blesku SB-5000 je i-TTL řízení záblesku (inteligentní vnitřní měření zábleskové expozice), které umožňuje bleskům Nikon Speedlight sdílet kritické expoziční informace s digitálními jednookými zrcadlovkami kompatibilními se systémem CLS. Blesk SB-5000 lze jako součást systému pokrokového bezdrátového osvětlení ovládat rádiově nebo tradičně prostřednictvím optických signálů. Mezi vylepšení zábleskového provozu patří unifikované nastavení blesku, které přidává další úroveň systémové kontroly. Nyní můžete ovládat blesk SB-5000 či měnit jeho nastavení prostřednictvím menu fotoaparátu nebo počítače se softwarem Camera Control Pro 2 v situacích, kdy je blesk nasazen na tělo fotoaparátu.

KOMPAKTNÍ PROVEDENÍ, PŘEHLEDNÉ OVLÁDÁNÍ
Blesk SB-5000 je konstruován s myšlenkou vyššího komfortu, je lehčí než předchozí model a lze jej intuitivně ovládat. Rozdíl poznáte ihned v okamžiku, kdy nasadíte blesk SB-5000 na fotoaparát nebo jej vložíte do fotobrašny: jeho kompaktní tělo váží pouhých 420 g. Přehledný kontrolní panel umožňuje zobrazení velké a snadno čitelné obrazovky informací. Otočný multifunkční volič a tlačítko „i“ poskytují rychlý přístup k běžně používaným nebo personalizovaným funkcím: například tlačítko „i“ okamžitě zobrazí klíčová nastavení blesku pro fotografování s využitím jednoho blesku nebo ve formě seznamu pro případ pokrokového bezdrátového osvětlení. Stejně jako u předchozího modelu lze i v případě blesku SB-5000 sklápět hlavu blesku směrem dolů v úhlu 7 ° a vyklápět směrem nahoru v úhlu až 90 °, resp. otáčet ve vodorovném směru v úhlu 180 ° doleva a doprava.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Směrné číslo (ISO 100, m)
34,5 (ohnisková vzdálenost 35 mm)/55 (ohnisková vzdálenost 200 mm), formát FX, standardní rozložení osvětlení
Výkon záblesku
1/1 až 1/256 plného výkonu (v krocích po 1/3 EV, manuální zábleskový režim)
Pozice hlavy blesku
Zoomová hlava blesku pokrývá obrazové úhly pro ohniskové vzdálenosti 24 až 200 mm, resp. 14 mm při použití širokoúhlé rozptylky (formát FX, standardní rozložení osvětlení)
Zábleskové režimy
i-TTL, Auto Aperture (AA), automatický zábleskový režim (A), manuální zábleskový režim s prioritou vzdálenosti, manuální zábleskový režim, stroboskopický zábleskový režim
Další funkce
Odpálení zkušebního záblesku, měřicí předzáblesky, velkoplošné pomocné světlo AF, modelovací osvětlení
Funkce pro fotografování (nastavované na fotoaparátu)
Automatická vysoce rychlá FP synchronizace blesku, blokování zábleskové expozice, synchronizace s dlouhými časy, redukce efektu červených očí, synchronizace na druhou lamelu, korekce expozice
Osvětlení nepřímým zábleskem
Hlavu blesku lze sklápět směrem dolů v úhlu 7 ° a vyklápět směrem nahoru v úhlu až 90 °, resp. otáčet ve vodorovném směru v úhlu 180 ° doleva a doprava
Počet záblesků
150 nebo více (alkalické baterie)/190 nebo více (dobíjecí nikl-metal hydridové baterie)
Minimální dobíjecí doba
Cca 2,6 s (alkalické baterie)/cca 1,8 s (dobíjecí nikl-metal hydridové baterie)
Pomocné světlo AF
Pokrývá ohniskové vzdálenosti 24 až 135 mm
Funkce provozu více blesků
Pokrokové bezdrátové osvětlení (Rádiové AWL [blesk Master + 6 skupin]/Optické AWL [blesk Master + 3 skupiny]), bezdrátový režim více blesků s přímým dálkovým ovládáním (režim Remote)
Unifikované nastavení blesku
Kompatibilní
Barevné filtry
Externí filtry, dostupné automatické rozpoznání
Zdroj energie
Čtyři tužkové baterie AA (alkalické-manganové nebo dobíjecí nikl-metal hydridové), vysoce výkonný Battery Pack SD-9
Rozměry (Š × V × H)
Cca 73 × 137 × 103,5 mm
Hmotnost
Cca 420 g (pouze tělo)
Dodávané příslušenství
Stojánek pro blesk AS-22, difúzní nástavec Nikon SW-15H, filtr pro zářivkové světlo SZ-4FL, filtr pro žárovkové světlo SZ-4TN, měkké pouzdro SS-5000, pouzdro na příslušenství

Rozměry výrobku:
Hmotnost (kg): 0.420
Výška (cm): 13.70
Šířka (cm): 7.30
Hloubka (cm): 10.35

Rozměry balení:
Hmotnost (kg): 0.910
Výška (cm): 12.00
Šířka (cm): 12.00
Hloubka (cm): 26.70
EAN: 018208950140

Záruční doba: 24 měsíců

Blesk s i-TTL, směrné číslo 34,5, ohnisková vzdálenost 24-200 mm, 3 režimy rozložení osvětlení

Doplňkové parametry

Kategorie: blesky
Hmotnost: 0.91 kg
Šířka: 12.00000
Výška: 12.00000
Hloubka: 26.70000
Objem: 0.00384

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: